انار امروز اصفهان باعث افزایش قیمت این محصول برای باغداران شد

به دلیل اینکه انار امروز اصفهان چنین جایگاه مهمی را در آذربایجان به خود اختصاص داده است، به عنوان ماده اصلی در تولید محصولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. این یک سنت قدیمی است، زیرا مردم ما می دانند که انار چقدر برای سلامتی انسان مفید است. بنابراین از انار به عنوان ماده اصلی در تولید بسیاری از محصولات غذایی و دارویی استفاده می شود.

در نتیجه طعم و فواید منحصر به فرد خود، امکان بازاریابی مواد غذایی، زیبایی و محصولات دارویی را فراهم می کند. علاوه بر این مناطق ذکر شده، از انار به عنوان ماده رنگی و تزئینی نیز استفاده می شود. انار جایگاه ویژه ای در فرهنگ، هنر، مد، ادبیات و غذاهای ملی ما دارد.

در حال حاضر درخت انار به طور گسترده در جمهوری های ماوراء قفقاز کشت می شود. آغسو ، گویچای ، آغداش ، اسماعیلی ، لنکران ، ماسالی ، شامکیر و غیره در تعدادی از مناطق آذربایجان. باغ های انار خیلی وقت پیش کاشته شده بود. علاوه بر این، خرچنگ در جنگل ها و دامنه کوه های آن مناطق یافت می شود.

انار

انار کشت شده در آذربایجان به دلیل کیفیت آن متمایز است. در 30-25 سال گذشته ارقام مختلف انار در علی بایراملی، صابیرآباد ، ساعتلی ، سالیان ، نفتچالا ، جلیل آباد ، کردامیر ، بیلاگان با موفقیت کشت شده و هر ساله مناطق آن افزایش یافته است.

گونه ای باقی مانده است که در مناطق طبیعی آذربایجان کمیت آن رو به کاهش است و در مناطق آغداش، دواچی، آگسو، آستارا، لنکران، شکی، ذخیره گاه توریانچای و MR نخجوان پراکنش دارد. دارای برگهای نیزه ای بلند براق با ارتفاع 1-10 متر است. گلهای آن قرمز رنگ است و در تیر و مرداد شکوفا می شود.

خواص درمانی انار برای آشوری ها، مصری ها، یهودیان، یونانی ها و رومی ها خیلی قبل از دوران ما شناخته شده بود. 1500 سال قبل از دوران ما، پزشکان چینی از پوست انار به عنوان داروی کرم استفاده می کردند.

از انار و پوست میوه های آن نیز در آذربایجان استفاده می شود. با این حال، با وجود این، انار تنها از سال 1807 وارد پزشکی علمی شد. توسط پزشکان هندی آغاز شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.