با چسب قطره ای قوی گوشی خود را ضد آب کنید

چسب های پراکندگی پلیمری پراکندگی های سفید مایل به شیری هستند که اغلب بر پایه پلی وینیل استات (PVAc) هستند. آنها به طور گسترده در صنایع چوب و بسته بندی استفاده می شوند. آنها همچنین با پارچه ها و اجزای مبتنی بر پارچه و در محصولات مهندسی شده مانند مخروط های بلندگو استفاده می شوند.

حساس به فشار مقاله اصلی: چسب حساس به فشار چسب های حساس به فشار (PSA) با اعمال فشار سبک پیوندی را ایجاد می کنند تا چسب را با چسب پیوند دهند.

آنها طوری طراحی شده اند که تعادلی بین جریان و مقاومت در برابر جریان داشته باشند. این پیوند به این دلیل ایجاد می شود که چسب به اندازه کافی نرم است تا به چسبنده جریان یابد (یعنی “مرطوب”).

باند دارای استحکام است زیرا چسب به اندازه کافی سخت است که در هنگام اعمال فشار بر روی باند در برابر جریان مقاومت کند.

هنگامی که چسب و چسب در مجاورت یکدیگر قرار می گیرند، برهمکنش های مولکولی، مانند نیروهای واندروالس ، در پیوند دخیل می شوند و به شدت به استحکام نهایی آن کمک می کنند.

PSA ها برای برنامه های دائمی یا قابل جابجایی طراحی شده اند. نمونه هایی از کاربردهای دائمی عبارتند از برچسب های ایمنی برای تجهیزات برق، نوار فویل برای کار در کانال HVAC ، مونتاژ تزئینات داخلی خودرو، و فیلم های میرایی صدا ارتعاش.

برخی از PSA های دائمی با کارایی بالا، ارزش چسبندگی بالایی دارند و می توانند کیلوگرم وزن را در هر سانتی متر مربع سطح تماس، حتی در دماهای بالا تحمل کنند.

PSAهای دائمی ممکن است در ابتدا قابل جابجایی باشند (مثلاً برای بازیابی کالاهای دارای برچسب اشتباه) و پس از چند ساعت یا چند روز به یک پیوند دائمی بچسبند.

چسب های قابل جابجایی به گونه ای طراحی شده اند که یک اتصال موقت ایجاد کنند و در حالت ایده آل می توانند پس از ماه ها یا سال ها بدون باقی ماندن باقی مانده روی چسب جدا شوند.

چسب های قابل جابجایی در کاربردهایی مانند فیلم های محافظ سطح، نوارهای پوشاننده ، کاغذهای نشانک و یادداشت، برچسب های بارکد، برچسب های قیمت گذاری، مواد گرافیکی تبلیغاتی و برای تماس با پوست (پانسمان های مراقبت از زخم، الکترودهای EKG، نوارهای ورزشی، داروهای ضد درد و ترانس پوستی استفاده می شوند. تکه ها و غیره).