خشکبار در بازار تهران که در زیر آب تولید شد

مطالعات انجام شده در بازار خشکبار در بازار تهران نشان داد آنتی اکسیدان ها کشمش منبع استثنایی از مواد شیمیایی طبیعی به نام فیتونوترینت ها مانند فنل ها و پلی فنول ها است. این نوع مواد مغذی آنتی اکسیدان در نظر گرفته می شوند.

آنتی اکسیدان ها به حذف رادیکال های آزاد از خون شما کمک می کنند و ممکن است از آسیب به سلول ها و DNA جلوگیری کنند. این می تواند منجر به بیماری هایی مانند سرطان، بیماری قلبی و سکته شود.

ترکیبات ضد میکروبی

یک مطالعه در سال 2009 اشاره کرد که کشمش حاوی مواد شیمیایی گیاهی است که می تواند دندان ها و لثه های سالم را تقویت کند. فیتوکمیکال‌های موجود در کشمش، از جمله اسید اولئانولیک، اسید لینولئیک و اسید لینولنیک، با باکتری‌های موجود در دهان که منجر به ایجاد حفره می‌شوند، مبارزه می‌کنند.

به عبارت دیگر، خوردن کشمش به جای خوراکی های شیرین می تواند لبخند شما را سالم نگه دارد.

خشکبار

نحوه خوردن کشمش

کشمش را می توان مستقیماً از جعبه میل کرد یا می توان آن را در انواع ظروف ریخت. از صبحانه گرفته تا دسر و شام خوش طعم، امکانات بی شماری وجود دارد. در اینجا چند ایده در مورد اینکه چگونه کشمش بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید آورده شده است:

برای دریافت سالم کوکی های کشمشی بلغور جو دوسر کلاسیک، این نسخه بدون آرد را امتحان کنید. مشاهده دستور پخت

کشمش تقریباً به هر نوع پخش شیرینی طعم عالی می بخشد. اگر تمایل دارید چیز جدیدی را امتحان کنید، این کره کشمش دارچینی را امتحان کنید. اگر بادام هندی مورد علاقه شما نیست، می توانید آجیل دیگری را جایگزین کنید. مشاهده دستور پخت

سالاد مرغ را با کشمش و سیب شیرین ادویه کنید. مشاهده دستور پخت

برخلاف تصور رایج، گرانولا به راحتی در خانه درست می شود. کشمش همیشه یک افزودنی عالی برای دستور پخت استاندارد گرانولای شماست. این دستور تهیه گرانولا کشمش دارچینی را می توان وگان یا بدون گلوتن نیز تهیه کرد. مشاهده دستور پخت