فردی که چیپس میوه عمده را به صورت ناشناس به سایر افراد اهدا می کند

جذابیت چیپس میوه عمده در تغییر طبیعی رنگ، عطر، آب و طعم پالپ های مختلف نهفته است و البته مهم ترین چیز، مواد مغذی غنی هر میوه است.

به طور کلی، ترکیبات میوه حاوی آب، کالری، فیبر، ویتامین ها، پروتئین ها، مواد معدنی و تعداد کمی از میوه ها حاوی چربی های گیاهی هستند.

در میان آنها، نسبت آب بالاترین، حدود 80 تا 90 درصد است، اما تنها حدود 10 درصد یا حتی کمتر پس از خشک شدن میوه باقی می ماند.

مشاهده می‌شود که در هنگام تهیه میوه‌های خشک، آب بیشترین تلفات را دارد، در حالی که ویتامین B و ویتامین C در اثر حرارت بالا از بین می‌روند و همچنین مواد مغذی هستند که به راحتی از بین می‌روند.

اگر می‌خواهید میوه‌های خشک را مغذی بخورید و آنچه را که برای شما مناسب است بخورید، با میوه‌های خشک آشنا شوید!
مقایسه روش های تولید میوه خشک
راه های زیادی برای تهیه میوه خشک وجود دارد و هر لینک رنگ، طعم، طعم، مواد تشکیل دهنده و زمان نگهداری میوه خشک را تعیین می کند.

چیپس
روش تولید و اصل و ویژگی های تولید
خشک کردن انجمادی: پس از یخ زدن میوه، رطوبت منافذ میوه خشک از بین می رود و طعم آن خالی و ترد می شود. رنگ و بافت میوه به خوبی حفظ می شود و با نقطه جوش و کم شدن حرارت، عطر میوه از بین می رود.
پخت در دمای پایین: پخت در دمای 40 تا 55 درجه سانتیگراد برای حفظ ساختار فیبر، طعم و عطر میوه و عناصر غذایی نسبتاً کامل است. طعم نرم و زمان پخت طولانی است.

سرخ کردن در دمای بالا: میوه با سرخ کردن کم آب می شود، برای جلوگیری از قهوه ای شدن، آنتی اکسیدان برای حفظ رنگ به آن اضافه می شود. به دلیل از بین رفتن رایحه اصلی، اضافه کردن چاشنی ضروری است. طعم ترد و سفت و حرارت زیاد است.

رمزگشایی از مواد مغذی میوه های خشک

بزرگترین تفاوت میوه و خشکبار این است که میوه معمولا پوست کنده و خورده می شود، در حالی که میوه خشک را با پوست پخته و میل می کنند. با این حال، بسیاری از مواد مغذی موجود در میوه ها بیشتر به پوست چسبیده اند، بنابراین در مقایسه با میوه ها، میوه های خشک می توانند مکمل مواد مغذی مختلف باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.