لامپ هدلایت چشمک زن که در طلوع آفتاب آواز ملایم می خواند

روشنایی جهت دار، برای درست کردن لامپ هدلایت چشمک زن با استفاده از یک سوئیچ و بازتابنده الکترومغناطیسی با جابجایی الکترومغناطیسی فقط برای روشن کردن حاشیه، در تاترای نادر و تنها یک ساله در سال 1935 معرفی شد .

چراغ‌های متصل به فرمان بر روی چراغ جلوی تاکر اژدر ۱۹۴۷ در مرکز نصب شده بود و بعداً توسط سیتروئن DS رایج شد . این امکان را فراهم می کرد که هنگام چرخش فرمان، چراغ را در جهت حرکت بچرخانید.

چراغ‌های جلوی استاندارد ۷ اینچی (۱۷۸ میلی‌متری) با پرتو مهر و موم شده ، یکی در هر طرف، برای همه خودروهایی که از سال ۱۹۴۰ در ایالات متحده فروخته می‌شد، مورد نیاز بود ، که عملاً فناوری روشنایی قابل استفاده را تا دهه ۱۹۷۰ برای آمریکایی‌ها منجمد کرد.

در سال 1957 قانون تغییر کرد و اجازه داد تیرهای گرد مهر و موم شده کوچکتر 5.75 اینچی (146 میلی متر)، دو تا در هر طرف وسیله نقلیه، و در سال 1974 تیرهای مهر و موم مستطیلی نیز مجاز شدند.

دو مرسدس بنز SL: سمت راست با چراغ های جلوی نوع پرتو مهر و موم شده با مشخصات ایالات متحده. با چراغ های جلو معمولی برای بازارهای دیگر باقی مانده است.

لامپلامپ

بریتانیا، استرالیا و برخی دیگر از کشورهای مشترک المنافع و همچنین ژاپن و سوئد نیز از تیرهای مهر و موم شده 7 اینچی استفاده گسترده ای کردند، اگرچه آنها مانند ایالات متحده الزامی نبودند.

این فرمت چراغ‌های جلو به طور گسترده در قاره اروپا پذیرفته نشد، زیرا لامپ‌های قابل تعویض و تغییرات در اندازه و شکل چراغ‌های جلو در طراحی خودرو مفید بودند.

تکنولوژی در بقیه دنیا رو به جلو حرکت کرد در سال 1962 یک کنسرسیوم اروپایی از سازندگان لامپ و چراغ‌های جلو، اولین لامپ هالوژن را برای استفاده از چراغ‌های جلو خودرو، H1 معرفی کردند.

اندکی پس از آن چراغ های جلو با استفاده از منبع نور جدید در اروپا معرفی شدند. اینها عملاً در ایالات متحده ممنوع بودند، جایی که چراغهای جلو با اندازه استاندارد اجباری و مقررات شدت پایین بودند.

قانونگذاران ایالات متحده برای اقدام، هم به دلیل کارایی روشنایی و هم به دلیل آیرودینامیک خودرو صرفه جویی در سوخت، با فشار مواجه شدند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.